Etlik caddesinde bulunan Tamamlayıcı Sağlık Sigortası;

Avantajları ve Primleri

Tamamlayıcı sağlık sigorta, sgk tarafından sağlık hizmeti sağlanan tüm bireylerin satın alabileceği ve özel hastaneleri fark ücreti ödemeden kullanmanızı sağlayan bir destek poliçesidir.

Anlaşmalı özel hastanelerin sgk anlaşmalı tüm bölümlerinde geçerlidir. Özel bir hastanede almış olduğunuz sağlık hizmetinden sonra hasta katılımı olarak ödemeniz gereken fark ücretleri TAMAMLAYICI SAĞLIK SİGORTANIZ devreye girer ve siz ek ücretler ve beklenmeyen ödemelerle karşılaşmazsınız.

Etlik sağlık sigortası TAMAMLAYICI SAĞLIK SİGORTASI neredeyse 2010 yılından beri hayatımızda. İlk çalışma Medicana Ankara Hastanesinde kamu çalışanlarına ve meclis personelinin kullanımına sunulan bir modeldi. Bugün ise sistem temelinin aynı olmasıyla birlikte, yaklaşık 20 sigorta şirketinin kendilerine özgü primleri ve ek teminatlarıyla sundukları bir sağlık sigortası oluşmuştur.

TAMAMLAYICI SAĞLIK SİGORTASI için özellikle sağlık sorunlarının henüz ortaya çıkmadığı dönemlerde başvuru yapmış olmanız ve ara vermeden devam ettirmeniz çok önemlidir. Sağlıklıyken yaptırmış olduğunuz bir TAMAMLAYICI SAĞLIK SİGORTASI, yapıldığı dönemden sonra ortaya çıkan sağlık sorunlarınıza ilişkin muayene, tahliller ve yatış giderlerinizin %100 karşılar.

TAMAMLAYICI SAĞLIK SİGORTASI TEMİNATLARI NELERDİR ?

Etlik sağlık sigortası TAMAMLAYICI SAĞLIK SİGORTASI iki temel teminatla satın alınabilir.

Bunlardan birincisi, zorunlu olan yatarak tedavi teminatıdır. Yatarak tedavi teminatı oldukça ekonomiktir. Sigortalının başvuru tarihinden sonra ortaya çıkmış olan sağlık sorunlarına ilişkin medikal takip, cerrahi yatış ve ameliyat giderlerinizin %100 karşılar.

Aslına bakarsanız, sağlık harcamalarının en maliyetli bölümü de yatış ve ameliyat gerektiren harcamalardır.

Yatarak tedavi teminatına ek olarak isteğe bağlı yıllık 10 kez doktora gidebileceğiniz, şikayetinize ilişkin tahlil ve tetkiklerinizin limitsiz olarak yaptırabileceğiniz ayakta tedavi teminatı alabilirsiniz. Ayakta tedavi teminatı ile anlaşmalı özel hastanelerdeki doktor muayenesi için sadece SGK katılımı ödersiniz. ( 15 TL ) Bu tutar dışında muayene, tahlil yada tetkikler için hiçbir ödeme yapmazsınız.

Etlik sağlık sigortası TAMAMLACIYI SAĞLIK SİGORTASI primleri 0 ile 55 yaş arası başvuru yapabildiğiniz Tamamlayıcı sigorta için, yaşa ve ikamet ettiğiniz şehre göre farklı primler sunuyoruz. Bizim tavsiyemiz herhangi bir sağlık probleminiz olmadan önce erken yaşlarda başvuru yapmanız ve her yıl düzenli olarak sağlık sigortanızı yenileyerek, ortaya çıkan tüm rahatsızlıklarda sağlık sigortanızdan yararlanmanızdır.